Jak čistit skleněný pilník na nehty, aby jste ho nezničili

Skleněný pilník nemusíte po každém použití čistit jako kartáček na zuby, ale občasnou péči si zaslouží. Povrch skleněného pilníku je tvořen mikroskopickými prohlubněmi, které se pilováním zanáší. Naše pilníky neztupíte, ale mohou se ucpat zbytky nehtů. Skleněný pilník pak ztrácí účinost a chová se jako tupý.

Nejjednodušší způsob, jak vyčistit skleněný pilník, vám nezabere ani minutu. Nebudete k tomu potřebovat žádné speciální pomůcky, postačí umyvadlo s tekoucí teplou vodou. Pilník umístíte pod tekoucí vodu a bříškama prstů lehce mnete, dokud se neodplaví všechny nečistoty. Pak necháte pilník oschnout a je jako nový. Tento způsob mytí je dostatečně šetrný ke všem druhům skleněných pilníků. Nemusíte se obávat, že se Vám sloupe barva, nebo že si poničíte zdobení.

Čištění skleněného pilníku pod tekoucí vodou
Šetrný a efektivní způsob mytí skleněného pilníku

Pozor na myčku!

Hodit pilník jen tak do myčky mezi příbory se nemusí vyplatit. Ne, že by zůstal špinavý, ale čistící prostředky a horká voda ho mohou poškodit. Pilník neutrpí újmu na funkčnosti, ale na kráse. Pokud jste si připlatili a koupili krásný zdobený pilník se Swarovski kamínky, nebo ručně malovaný, tak se držte dál od vroucí vody a agresivních čistících prostředků.

Mytí skleněných pilníků v myčce
Nedávejte malované, nebo pilníky zdobené Swarovski kamínky do myčky

Dezinfekce

Rádi by jste skleněný pilník vyčistili opravdu důkladně? Zbavili ho veškerých bakterií, které se na něm usadily během používání? Máme pro Vás snadný recept.

Barevné a čiré skleněné pilníky můžete bez problému dezinfikovat. Používáme jen kvalitní pálené barvy, které se nesloupou ve vlhku a teplotách kolem 100°C. K dezinfekci postačí skleněný pilník povařit po dobu 30 minut. Spolehlivě tak zabijete veškeré bakterie ulpívající na povrchu skleněného pilníku.

Dezinfekce skleněných pilníků vařící vodou
Pilníky můžete dezinfikovat vařící vodou

Sterilizace

Sterilizace je radikálnější způsob dezinfekce, kdy dochází k usmrcení všech životaschopných mikroorganismů včetně spor. Sterilizátor používejte pouze na čiré skleněné pilníky. Čiré skleněné pilníky jsou vyrobeny pouze ze skla a sklo jako takové je neporézní a bez problémů odolává plynům a vyšším teplotám, které mohou nastat při sterilizaci.

Na závěr bych rád schrnul všechny přechozí poznatky. Zdobené a malované pilníky myjte opatrně pod tekoucí teplou vodou. Jednoduché barevné pilníky můžete bez problému dezinfikovat, nebo mýt v myčce. Čiré skleněné pilníky jsou ze všech nejodolnější a mužete je bez obav i sterilizovat.

Ty pravé kvalitní skleněné pilník zakoupíte s jistotou jen na našem e-shopu. V případě bližší spolupráce nás neváhejte kontaktovat.

< | >

Vítejte ve velkoobchodě!

Oslovili Vás naše skleněné pilníky? Vlastníte malý krámek, nebo jste nákupčí větší společnosti? Nakupujte u nás za nejnižší velkoobchodní ceny!

VSTOUPIT

E-shop

Objednejte si skleněný pilník přímo od výrobce z pohodlí vašeho domova na našem e-shopu fiflenka.cz

Kontakt

Zaujali Vás naše produkty, nebo služby? Neváhejte a kontaktujte nás. Rádi Vám zodpovíme jakékoli dotazy.

E-MAILinfo@obroba.cz
TELEFON+420 603 857 331
ADRESAObroba Technology s.r.o.
Sportovní 356
751 11 Radslavice
Česká republika