Jaká je životnost skleněného pilníku na nehty?

Abych Vám mohl vysvětlit, jak je to s životností skleněných pilníků na nehty, budeme se muset na chvíli vrátit zpátky v čase na základní školu. Vzpomenete si, jak určit, který ze dvou předmětů je tvrdší? Selský rozum napoví, že stači rýpnout jedním předmětem do druhého a ten, v kterém zůstane rýha je ten měkčí. Takže skleněný pilník musí být tvrdší a nehet měkčí. No, ale jak to souvisí s životností?

V roce 1812 sestavil německý mineralog Friedrich Mohs tabulku materiálů a očísloval je podle tvrdosti. Od nejměkčího po nejtvrdší. Nehet je na stupnici označen číslem 1 a sklo má číslo 5. Sklo je přirozeně tvrdší než nehet a to o celé 4 řády. Ne náhodou jsem do tabulky uvedl i máslo a ocel. Stejně jako nehet a sklo jsou jsou od sebe vzdáleny o celé 4 řády. Odpověď na otázku: „Jaká je životnost skleněných pilníků?“, nebo-li, jak dlouho potrvá, než se skleněný pilník otupí, se zde přímo nabízí.

Máslo0.5
Nehet1
Ocel4.5
Sklo5
Diamant10
Mohsova stupnice tvrdosti
Životnost skleněných pilníků

Skleněný pilník se otupí stejně rychle jako nůž na máslo.

Povrch skleněného pilníku je tak prakticky nezničitelný, protože brusná plocha se vyrábí ze skla samotného. Ve skle kyselna vytvoří drobné důlky s ostrými okraji, které šetrně a efektivně pilují. Pokud Vám skleněný pilník od nás přestal pilovat, není to tím, že by se otupil. I o pilník je třeba se starat a proto Vás odkáži na článek: „Jak se skleněný pilník čistí“.

Rozdíl mezi v kvalitě mezi čínským a naším skleněným pilníkem
Rozdíl v kvalitě mezi čínským a naším skleněným pilníkem

Pozor na napodobeniny! Není všechno zlato, co se třpití!

Skleněných pilníků je na trhu fůra a ne každý výrobce jim dělá dobré jméno. Skleněné pilníky obzvláště z čínské produkce používají jinou technologii výroby. Bombardují sklo pískem, čím povrch skla rozbijí. Výsledek vypadá na první pohled stejně, ale při několikanásobném zvětšení je vidět markatní rozdíl. Žádné důlky, žádné ostré okraje. Takový pilník je už od výroby tupý!

Paper Nail File Ara Not That Gentle As Glass Nail Files
Papírové pilníky na nehty nejsou tak jemné jak ty skleněné

Jiní lepí na skleněné pilníky brusné zrno. Jsou to vpodstatě papírové pilníky na skleněném základu. Mají jepičí životnost, protože při používání ty zrníčka odpadávají. Papírové pilníky jsou hrubší a celkově neposkytují komfort našich leptaných skleněných pilníků.

Libí se Vám naše skleněné pilníky a nechce riskovat koupi nekvalitní napodobeniny? V našem e-shopu máme bohatou nabídku skleněných pilníků přímo z naší továrny. V případě bližší spolupráce nás neváhejte kontaktovat.

< | >

Vítejte ve velkoobchodě!

Oslovili Vás naše skleněné pilníky? Vlastníte malý krámek, nebo jste nákupčí větší společnosti? Nakupujte u nás za nejnižší velkoobchodní ceny!

VSTOUPIT

E-shop

Objednejte si skleněný pilník přímo od výrobce z pohodlí vašeho domova na našem e-shopu fiflenka.cz

Kontakt

Zaujali Vás naše produkty, nebo služby? Neváhejte a kontaktujte nás. Rádi Vám zodpovíme jakékoli dotazy.

E-MAILinfo@obroba.cz
TELEFON+420 603 857 331
ADRESAObroba Technology s.r.o.
Sportovní 356
751 11 Radslavice
Česká republika