Výroba skleněných koleček

K čemu se používají skleněná kolečka?

Obecně se dá říci, že do všech kruhových průhledových otvorů, kde je nevhodné užití plastu. V praxi se setkáváme se skleněnými kolečky např. u olejoznaků, čerpadel, optických filtrů a nejrůznějších průhledítek.

Technologie výroby skleněných koleček

Když sklo praskne, dojde k tomu na nejslabším místě. Toho se využívá při dělení skla. V místě řezu se sklo povrchově nařízne a při ohybu se v tom místě také zlomí. Takto lze ze skla vylámat libovolný tvar i kolečko. U tohoto způsobu výroby bohužel dochází k tvorbě trhlin po okrajích lomu, což způsobuje větší náchylnost skla k praskání. Lámáním se vyrábí především větší průměry. Čím je průměr menší, tím obtížněji se vylamuje.

Rozdíl mezi lámanými a broušenými skleněnými kolečky

My sklo kulatíme, neboli-li postupně brousíme, dokud není perfektně kulaté. Broušením lze dosáhnout přesnosti až ve stovkách milimetrů. Okraje mají čistý lom, díky němuž dosahují skleněná kolečka vyšší mechanické i tepelné odolnosti.

Výhody skleněných koleček

Tvrdost

Plexisklo, nebo jiné druhy plastu jsou příliš měkké, snadno se poškrábou a časem zešednou, nebo-li zmatní. Sklo se naopak vyznačuje vysokou povrchovou tvrdostí a neškrábe se tak snadno jako plast.

Přesnost

Skleněná kolečka brousíme s tolerancemi až ve stovkách milimetrů a perfektní kruhovitostí. Přesnost se cení především u optických soustav. U běžných aplikací postačí tolerance v řádu desetin.

Tepelná odolnost

I když teplota tání skla se pohybuje kolem 1000°C, sklo je náchylné k rychlým teplotním změnám, nebo-li teplotním šokům. Díky broušeným hranám a chemickému tvrzení jsme schopni dosáhnout zajímavých výsledků.

Cena

Originální technologie broušení a více jak 10 let zkušeností se podílí příznivou měrou na velice zajímavé výsledné ceně obzvláště při sériové výrobě většího množství kusů.

Vítejte ve velkoobchodě!

Oslovili Vás naše skleněné pilníky? Vlastníte malý krámek, nebo jste nákupčí větší společnosti? Nakupujte u nás za nejnižší velkoobchodní ceny!

VSTOUPIT

E-shop

Objednejte si skleněný pilník přímo od výrobce z pohodlí vašeho domova na našem e-shopu fiflenka.cz

Kontakt

Zaujali Vás naše produkty, nebo služby? Neváhejte a kontaktujte nás. Rádi Vám zodpovíme jakékoli dotazy.

E-MAILinfo@obroba.cz
TELEFON+420 603 857 331
ADRESAObroba Technology s.r.o.
Sportovní 356
751 11 Radslavice
Česká republika