Jak se vyrábí originální české skleněné pilníky na nehty?

S oblibou sleduji Discovery kanál, kde v časech kolem oběda běží skvělý pořad: „Jak se to dělá“. Úspěšné tradiční firmy si zvou televizní štáb do výroby, aby předvedli, jak vyrábějí své produkty. Často žasnu nad lidskou vynalézavostí a jak se na první pohled složité úkony reší velice jednoduše. Je to studnice nápadů a já se rád inspiruji a rád bych inspiroval i Vás. Ukáži Vám: „ Jak vyrábíme skleněné pilníky na nehty“.

Letmý pohled do procesu výroby skleněných pilníků

Sklo jako základní ingredience

Úlohou výtečného kuchaře není jen umět dobře vařit, ale i dokázat si sehnat skvělé suroviny. Naší jedinečnou surovinou je čiré sklo, které nakupujeme v metrových tabulích. Na velkém řezacím stole je sklo následně rozděleno na menší kousky odpovídající délce výsledných skleněných pilníků.

Proces dělení skla je velice zajimavý. Nemůžete vzít nůž a začít ho krájet jako cibuli. Sklo je příliš tvrdé a křehké na to, aby se Vám to povedlo. Místo nože musíte použít diamantové ostří a sklo z vrchu jen škrábnout. Pak ho stačí v místě řezu ohnout a ono praskne.

Leptání brusného povrchu

Další krok výroby je nejzásadnější. Protože je součástí našeho bedlivě střeženého know-how, budu dávát pozor, co vám povím a co si naopak nechám pro sebe. Začneme vyrábět nezničitelný brusný povrch skleněného pilníku.

Tradiční pilníkáři, lidé, co vyrábějí rašple, vysekávají dlátem do pilníku zub po zubu. Každý tuší, že sekat dlátkem do skla zoubek po zoubku, asi není ten nejlepší podnikatelský nápad. Tak, jak to děláme? Tabulky skla se ponoří do silné kyseliny a za kontrolovaných podmínek a za určitý čas do nich kyselina vyleptá důlky s ostrými okraji. Leptání je především o zkušenostech a umu, stejně jako uvařit levné špagety z Tesca tak, aby byly takzvaně ”al dente”.

Vybroušení do finální podoby

Po vyleptaní se tabulky nařežou na úzké proužky, které konečně začnou přípomínat pilníky na nehty. Proužky mají ale ostré okraje, žádnou špičku a celkově to ještě není ono. Ke slovu přichází automatické CNC obrábění. Chytrý strojek, který jedním přesným tahem vybrousí z hranatého skleněného proužku špičkový pilník na nehty. Jestli jsem doteď přirovnával výrobu skleněných pilníku k vaření, tak takového pomocníka v kuchyni opravdu nenajdete.

V tom okamžiku je pilník téměř hotový. Ještě ho musíme umýt, aby se zbavil nečistot a drobných částeček po broušení. Nakonec projde finální kontrolou kvality a putuje do skladu, kde čeká. Čeká na zákazníka, který si objedná pilníky se svojí barvou, zdobením, či firemním logem, ale to už je jiný příběh.

Doufám, že teď už si dokážete představit, jak z velkých skleněných tabulí vznikají drobné skleněné pilníky na nehty. A pokud se Vám naše produkty líbí a rádi by jste s námi spolupracovali, neváhejte nás kontaktovat.

>

Vítejte ve velkoobchodě!

Oslovili Vás naše skleněné pilníky? Vlastníte malý krámek, nebo jste nákupčí větší společnosti? Nakupujte u nás za nejnižší velkoobchodní ceny!

VSTOUPIT

E-shop

Objednejte si skleněný pilník přímo od výrobce z pohodlí vašeho domova na našem e-shopu fiflenka.cz

Kontakt

Zaujali Vás naše produkty, nebo služby? Neváhejte a kontaktujte nás. Rádi Vám zodpovíme jakékoli dotazy.

E-MAILinfo@obroba.cz
TELEFON+420 603 857 331
ADRESAObroba Technology s.r.o.
Sportovní 356
751 11 Radslavice
Česká republika